Sprawiedliwość

Sprawiedliwość tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem VIII (osiem).

sprawiedliwość tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Sprawiedliwość

Karta Sprawiedliwości symbolizuje prawo i sprawiedliwość, a także traktowana jest jako znak lekcji życiowych. Przedstawia ona kobietę często z koroną na głowie. W prawej ręce kobiety zauważyć możemy miecz, zaś w lewej trzyma ona szale – która symbolizuje sprawiedliwość i równość. Pokazuje nam ona jak ważne są nasze decyzje oraz mówi, że każda z nich przynosi nam jakieś konsekwencje. Wskazuje jak ważna jest uczciwość i prawda, której brak często zaburza harmonię naszego życia.

Jeśli widzimy kartę Sprawiedliwości powinniśmy mieć na uwadze, aby nie mieszać się w sprawy innych. Lepiej wyjdziemy, kiedy każdy z nas będzie odpowiadać wyłącznie za siebie. Ktoś z bliskich może próbować pociągnąć nas do odpowiedzialności za swoje czyny. Również może ona reprezentować nowe osoby, które wkrótce pojawią się w naszym życiu. Ich intencje jednak nie będą tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Walcz o siebie, o swój honor i broń się. Wyciągaj lekcję z wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości, a łatwiej będzie ci zachować kontrole nad teraźniejszością i przyszłością.

Karta Sprawiedliwość w odniesieniu do miłości

Karta Sprawiedliwości zapowiada nabranie równowagi w życiu miłosnym. Jeśli do tej pory brakowało ci silnej i trwałej relacji, teraz jest czas, w którym ona nadejdzie. Jeśli twój partner nie traktował cię z szacunkiem zmieni on swoje zachowanie. Być może uda ci się zakończyć toksyczny związek, a na twojej drodze pojawi się ktoś, kto pokaże ci czym jest prawdziwa i szczera miłość. Odczyt karty w odniesieniu do miłości może być różny i bardzo indywidualny dla każdej z osób. Sprawiedliwość działa jak przeciwwaga, jeśli więc do tej pory nie miałeś powodów do kłótni z partnerem, wkrótce mogą się one pojawić. W związkach, w których obie osoby zachowują się w należyty sposób, a partnera traktują z szacunkiem, zaufaniem i darzą go szczerą miłością, spodziewać możemy się małżeństwa. Jeśli zaś zatajasz ty lub twój partner prawdę, wyjdzie ona na jaw.

Karta Sprawiedliwość w odniesieniu do pracy i finansów

Dbaj o to, aby oddzielać czas wolny od pracy. Nie przynoś jej do domu, a domu zaś nie zabieraj do pracy. Twoja kariera jest ważna i musisz o nią dbać, jednak nie trać przy tym głowy. Ucz się umiejętnie gospodarować czasem, tak aby pozostawał wolny dla ciebie i twoich bliskich. Odwrócona karta Sprawiedliwości wskazuje problemy w sferze zawodowej. Być może nie jesteś traktowany należycie przez szefa lub współpracowników. Sprawa wymaga rozwiązania, jednak musisz być one przemyślane i zgodne z prawem. Unikaj pochopnych decyzji, myśl logicznie i szukaj różnych sposobów wyjścia. Karta mówi nam również, aby nie oczekiwać zbyt wiele, kiedy równie nie wiele się robi. Daj z siebie wszystko a dostaniesz wiele. Nie uda ci się skorzystać na zasługach innych, to mocno indywidualna nagroda.

Karta Sprawiedliwość w odniesieniu do zdrowia

Masz w sobie siłę do walki i wiesz, że cię na to stać. Możesz jednak zapominać o tym, co jest ważne i potrzebne, aby tak naprawdę czuć się dobrze i pozostawać zdrowym. Karta Sprawiedliwości odsłania przed nami nasze grzeszki, które w jakimś stopniu źle wpływają na nasze zdrowie i organizm. Ludzie popadają ze skrajności w skrajność. Zachowaj więc umiar. Jeśli ćwiczysz i przestrzegasz diety, rób to z głową. Jeśli zaś pozwalasz sobie na wiele, a żołądek traktujesz jak śmietnik pomyśl o zdrowszych zamiennikach ulubionych produktów, które pomogą ci choć w małym stopniu zadbać o lepsze samopoczucie.

  • ADD YOUR COMMENT