Papież

Papież tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Kapłan. Oznaczona jest numerem V (pięć).

papież tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Papież

Na karcie Papieża zobaczyć możemy postać mężczyzny w długiej czerwonej szacie. Jego prawa dłoń uniesiona jest ku górze, co symbolizować ma pokój, w drugiej zaś trzyma laskę najczęściej z potrójnym krzyżem. Papież najczęściej ukazany jest w towarzystwie dwojga osób, które otrzymują od niego błogosławieństwo. Postać Papieża pokazuje dobrego doradcę i mentora życiowego. W ogólnym znaczeniu reprezentuje osoby, które kierują się uczuciami. Zwraca uwagę na to, jak ważne są tradycje, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa intuicja oraz nawiązuje do małżeństwa.

Jeśli zobaczyliśmy odwróconą kartę Papieża wskazywać ona będzie o potrzebie zmiany. Być może jest w naszym życiu, coś co nie pozwala nam na rozwój i w jakimś stopniu blokuje nas. Odnosić się to może zarówno do pewnych czynności, jak i osób w naszym życiu, które mają na nas zły wpływ i „ciągną nas w dół”. Odnosi się także do często desperackich prób zatrzymania na siłę pewnych osób lub rzeczy, które już dawno powinny zniknąć z naszego życia. A także zwiastuje, że pewne role, które obejmujemy zamienimy z kimś innym.

Karta Papież w odniesieniu do miłości

Papież jest kartą symbolizująca małżeństw. Wskazuje on na postępy i rozwój relacji. Mówi o większym zaangażowaniu i oddaniu się drugiej osobie. Jeśli widzimy kartę Papieża w odniesieniu do miłości, może być pewni co do szczerych uczyć naszego partnera. Single zaś mogą liczyć na wejście w nowy związek. Tym razem jednak będzie on opierał się na zaufaniu i zaangażowaniu z obu stron. Odwrócony Papież z kolei wskazuje ponownie na zamianę ról, tym razem jednak w związku. Często jest znakiem braku małżeństwa z wyboru. Możesz żyć w szczęśliwym związku i nie odczuwać potrzeby przypieczętowania miłości poprzez sakrament.

Karta Papież w odniesieniu do pracy i finansów

Karta Papieża zachęcać nas będzie w stronę pracy zespołowej. Kiedy podzielimy obowiązki na dwie lub trzy osoby wszyscy skorzystają większym czasem wolnym. Papież mówi również o dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Nie powinniśmy wstydzić się prosić o pomoc kogoś z wyższego stanowiska, a także sami możemy proponować to samo komuś z niższego szczebla. W kwestiach finansowych dobrze zrobi ci powrót do starych i sprawdzonych metod oszczędności czy zarządzania pieniędzmi. Staraj się nie wychylać ponad reguły, które znasz i unikać innowacyjnych sposobów. Papież w pozycji obróconej sugerować będzie potrzebę skorzystania z pomocy specjalistów. Rozważ opcję odwiedzenia księgowej lub złóż wizytę w swoim oddziale bankowym. Możesz usłyszeć nie tylko kilka cennych rad i wskazówek, ale także zaczerpnąć nieco świeżych informacji.

Karta Papież w odniesieniu do zdrowia

Pomyśl o zdrowych nawykach, które pomogą ci w utrzymaniu dobrego samopoczucia oraz odporności. Zaczynaj dzień od wypicia szklanki wody, pomyśl o przyjmowaniu witamin lub wieczornych spacerach na nieco dłuższe dystanse. Warto pomyśleć o nowych metodach, które do tej pory były ci obce lub znane tylko z opowieści. Papież sygnalizuje, że świetnie sprawdzą się i w twoim przypadku. Dla osoby chorej, która zobaczyła kartę Papieża również będzie to wskazówka, aby pomyśleć o nowym sposobie leczenia lub terapii. Skonsultuj się ze specjalistą i spróbujcie dobrać razem coś nowego!

  • ADD YOUR COMMENT