Pustelnik

Pustelnik tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Starzec. Oznaczona jest numerem IX (dziewięć).

pustelnik tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Pustelnik

Patrząc na kartę Pustelnika zobaczyć możemy postać starego mężczyzny, ubranego w długie szaty. Starzec trzyma w ręku latarnie, zaś drugą podpiera się o laskę. Karta ta symbolizuje przede wszystkim mądrość, doświadczenie i umiejętność podejmowania decyzji. W niektórych przypadkach świadczy również o samotności i cierpieniu z tego powodu. Może być ono jednak celowo doprowadzane przez nas. Pustelnik mówi nam również o poszukiwaniu samego siebie, o autorefleksji i kontemplacji.

Odwrócona karta Pustelnika świadczy o celowej rezygnacji z kontaktu z ludźmi. Choć początkowo wydaje się być to niczym złym, zaczniemy odczuwać ( bądź już odczuwamy ) skutki osamotnienia i izolacji. Kartę Pustelnika czytamy również jako znak wiedzy i informacji. Być może więc w niedługim czasie dowiesz się czegoś, co pomoże ci zmienić swoje życie. Niezbędne informacje i wiadomości znajdziemy u osób starszych lub bardziej doświadczonych. Nie działaj na własną rękę, ktoś wie znacznie więcej od ciebie.

Karta Pustelnik w odniesieniu do miłości

Brak czasu dla drugiej połówki wywoła wiele nieprzyjemności w twoim związku. W końcu zaczniesz czuć się tak samotny, że nie będziesz odczuwał tego, że jesteś w związku. Pustelnik nie tylko mówi nam o zaniedbaniu drugiego partnera przez jedno z was, ale także o celowym unikaniu tej osoby. Któraś ze stron nie radzi sobie w tej relacji, jednak ze względu na uczucie partnera, woli powoli się wycofywać niż po prostu odejść. Dla singli karta Pustelnika jest dobrym znakiem, wkrótce będziesz gotowy wejść w nowy związek. W dodatku trafisz na naprawdę wartościową osobę, więc jeśli nawet aktualnie jesteś po ciężkim rozstaniu bądź pewien, że sobie poradzisz. W niektórych przypadkach Pustelnik mówi nam także o powrocie do starej miłości.

Karta Pustelnik w odniesieniu do pracy i finansów

Musisz pamiętać o uczciwości. Jesteś blisko czegoś wielkiego, staraj się więc nie zostawać w tyle. Nie osiadaj na laurach, bo to nie koniec twoich sukcesów. Niektórym osobą karta Pustelnika uświadomić może, że powinni zastanowić się nad drogą, którą wybrały. Pojawią się w was myśli, czy twój zawód jest tym odpowiednim. Być może postanowisz porzucić obecne stanowisko i zająć się czymś zupełnie innym. Pustelnik mówi, że będzie to dobra decyzja. Twoje podejście do pieniędzy i finansów zmieni się. Zobaczysz nowe sposoby, które przypadną ci do gustu i zechcesz wprowadzić je w życie. Będziesz mądrze gospodarował swoim budżetem, a twoje inwestycje będą opłacalne jak nigdy wcześniej.

Karta Pustelnik w odniesieniu do zdrowia

Potrzebujesz więcej czasu na regenerację i odpoczynek. Pomyśl co działa na ciebie łagodząco, dbaj o swoją wygodę i komfort psychiczny. Medytuj, bierz kąpiele z olejkami, wychodź na spacery, spróbuj swoich sił w sesjach jogi, a zapewnisz to czego ci brak. Karta Pustelnika często wskazuje na problemy psychiczne, być może depresja lub nasilające się lęki zaczynają przejmować nad tobą kontrole. Nie działaj w pojedynkę, umów się na wizytę do psychologa. Pamiętaj, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne.

  • ADD YOUR COMMENT