Gwiazda

Gwiazda tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XVII (siedemnaście).

gwiazda tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Gwiazda

Na karcie zobaczyć możemy postać nagiej kobiety, która wylewa równocześnie wodę z dwóch dzbanów. Jeden strumień wylewa się do sadzawki z wodą, drugi zaś na suchą ziemię. Za nią możemy ujrzeć ptaka siedzącego na drzewie i osiem gwiazd oświetlających niebo. Karta Gwiazdy symbolizuje nadziej, natchnienie duchowe, inspiracje, kreatywność, uzdrowienie, pogodę ducha i spokój. Jest więc jedną z dobrych kart, która w skrajnych przypadkach mogłaby zapowiadać coś złego. Zapewnia ona motywację i dobry nastrój, dzięki niej w przyszłości będziemy zdolni do osiągnięcia wielkich czynów. Karta mówi o spokojnym okresie, w którym uda nam się nabrać lub utrzymać stabilizację. Jeśli do tej pory czułeś, że masz w życiu pod górkę wreszcie będziesz mieć okazję na chwilę wytchnienia i regeneracji. Poczujesz się pewny siebie, a ludzie zaczną dostrzegać w tobie to, co dobre i polubią cię takim jaki jesteś. Karta Gwiazdy to również dobry czas, aby zająć się odkładanymi inwestycjami lub postawić na rozwój osobisty. To właśnie teraz masz szansę, aby urzeczywistnić swoje marzenia i dojść do wyznaczonego celu. Znajdziesz czas dla siebie, na swoje przyjemności, pasje i hobby.

Kiedy wylosowaliśmy kartę Gwiazdy w pozycji odwróconej będzie to dla nas znak, że skupiamy się na niewłaściwych rzeczach. To co dzieje się obecnie w twoim życiu może wydawać ci się złe lub beznadziejne, choć wcale tak nie jest. Kiedy zmienisz swój punkt widzenia możesz dostrzec pozytywy tej sytuacji. Zastanów się co możesz zrobić inaczej i zacznij działać. Los jest w twoich rękach i karta zapewnia, że jeśli podejmiesz pewne decyzje w odpowiednim czasie wyjdziesz na prostą w szybkim tempie. Dobrze będzie szukać wsparcia u bliskich osób lub wśród tych, którzy przeżywali podobną sytuacje. Jeśli dobrze przyjrzysz się swojej przeszłości unikniesz popełnienia tych samych błędów, a co za tym idzie zdobędziesz mocny start w przyszłości. Skup się na tym co dobre, zacznij od małych rzeczy, a kiedy nauczysz się czerpać z nich przyjemność każda następna sytuacja wyda ci się lepsza od poprzedniej.

Karta Gwiazda w odniesieniu do miłości

Gwiazda dobrze działa na związki. Otwiera przed wami nowe drogi i pozwala na rozwój relacji. Jeśli do tej pory czułeś, że czegoś brakuje ci w związku to dobra chwila, aby naprawić usterki i cieszyć się chwilą. To również dobry czas dla osób samotnych lub po trudnych przejściach w poprzednich związkach. Znajdziesz w sobie siłę, która pozwoli ci zamknąć zły rozdział i zacząć nowy u boku właściwej osoby. Zaczął się dla ciebie dobry czas na poznawanie nowych osób, jeśli jednak czułeś, że ktoś kogo znasz z przeszłości jest tą właściwą osobą jest szansa, że możesz ponownie spróbować zbudować z nią związek. Dzięki doświadczeniu uda ci się uniknąć popełnienia starych błędów. Kiedy karta Gwiazdy jest odwrócona to znak, że skupiasz się na negatywnych aspektach twojego związku. Być może trudno ci dopatrzeć się pozytywów i chwilowo odczuwasz kryzys. Karta zapewnia, że wszystko jednak można naprawić. Musisz jednak wykazać się chęcią i gotowością do starcia z problemami. Niestety Single, którzy zobaczyli kartę Gwiazdy mogą mocno odczuwać swoją samotność. Jest to również znak, że nie czujesz się gotowy na związek z jakiś powodów. Staraj się nie wymagać od siebie zbyt wiele i nie rób nic na siłę. Kiedy już pozbędziesz się swoich problemów i obaw miłość sama pojawi się na horyzoncie.

Karta Gwiazda w odniesieniu do pracy i finansów

Gwiazda zapewnia nam inspirację i motywuje do działania. Poczujesz się spełniony i chętnie rzucisz się w wir obowiązków. To dobry znak dla osób, które walczą o awans lub podwyżkę, karta zwiększa waszą szanse. W sprawach finansowych karta pokazuje nam, że jest wiele dobrych sposobów, aby kontrolować swoje wydatki. Możesz znacznie lepiej gospodarować swoimi pieniędzmi. Twoje finanse idą w dobrym kierunku, masz szansę wiele zaoszczędzić, ale także śmiało możesz inwestować ponieważ karta wspiera przemyślane i dochodowe inwestycje. Jeśli karta jest odwrócona, a twoje finanse nie wyglądają tak jakbyś chciał możesz teraz to zmienić. Odwrócona radzi również, aby dokładnie przyjrzeć się swoim inwestycją i planowanym zakupom. Zastanów się czy są to rzeczy konieczne lub czy umowa brzmi na pewno tak jak myślałeś.

Karta Gwiazda w odniesieniu do zdrowia

To czas na uzdrowienie osób chorych i ciągłość dobrego samopoczucia zdrowych. Karta radzi aby nie bać się nowych sposobów dbania o zdrowie. Korzystaj ze wszystkiego co jest dostępne. Jeśli masz problemy ze zdrowiem psychicznym idź do psychologa lub psychiatry trafisz na dobrych specjalistów. Możesz również zabezpieczać swoje zdrowie nie tylko poprzez dietę i standardowe ćwiczenia fizyczne. Skorzystaj z usług uzdrowicieli, zapewniaj sobie dobrą energie dzięki medytacji lub odprężaj się przy jodze. Kiedy karta jest odwrócona nie oznacza problemów ze zdrowiem. Mówi jednak, że łatwiej będziesz mógł się ich nabawić, głównie przez swoje złe nastawienie i myśli. Jeśli niepokoją cię jakieś objawy skonsultuj je z lekarzem zamiast zadręczać się w domu. Może okazać się, że nie cierpisz na poważną chorobę, a nabawisz się jedynie stresu i nerwicy, które trzeba będzie zacząć leczyć.

  • ADD YOUR COMMENT