Hibiskus

Horoskop kwiatowy Hibiskus

Hibiskus jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 24 sierpnia, a 2 września. Roślina ta inaczej nazywana jest także ketmią oraz różą chińską i znana jest ze swoich pięknych kwiatów, najczęściej spotykanych w kolorze różowym, czerwonym lub żółtym. Suszony hibiskus często dodawany jest do herbat, nadając im ciekawego smaku oraz intensywnego koloru.

Z hibiskusem wiąże się także pewna legenda. Według niej, przed wiekami żyła piękna kobieta, która uwielbiała pisać i śpiewać. Jej talent był powszechnie znany, a ludzie ze wszystkich stron świata zjeżdżali by posłuchać jej pieśni. Jej życie było piękne i wypełnione miłością – miała bowiem męża, który mimo że niewidomy, kochał ją całym swoim sercem. Wielu mężczyzn namawiało dziewczynę, by porzuciła ślepca i ponownie wyszła za mąż, ta za każdym razem jednak odmawiała. Pewnego razu zainteresował się nią także pewien szlachcic, który po jej odmowie, postanowił ją porwać. Zamknął ją w swoim pałacu i długo namawiał do tego, by stała mu się posłuszna. Dziewczyna broniła się jednak i za każdym razem odmawiała jakiegokolwiek zbliżenia. Wtedy szlachcic stracił cierpliwość i nakazał ją zabić. Gdy wieści o losie dziewczyny dotarły do niewidomego męża, poprosił on sąsiadów by sprowadzili ciało jego ukochanej i pochowali ją niedaleko ich domu. Od tamtej pory, mąż czuwał nad grobem pięknej śpiewaczki dzień i noc, aż w końcu zmarł z rozpaczy. Grób małżeństwa oraz ich dom porosła piękna, pachnąca roślina, którą był właśnie hibiskus.

Jaki jest zodiakalny Hibiskus?

Hibiskus to człowiek pełen pasji, energii oraz pozytywnego nastawienia. Często jest w ruchu, a działanie to jego motor napędowy. Jest obowiązkowy i odpowiedzialny choć w jego duszy kryje się także odrobina szaleństwa. Nie boi się ryzyka, często działa spontanicznie, a monotonia to jego największy wróg.

Hibiskus to także oddany przyjaciel, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Ma dobre serce i jest bardzo wrażliwy, choć nie zawsze to pokazuje. Bywa, że przybiera zbroję, która ma ukryć jego słabości, szczególnie wobec osób, przed którymi z jakiegoś powodu nie chce się do końca otworzyć. Bez względu na płeć – Hibiskus jest też najczęściej szalenie atrakcyjny i wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej.

horoskop kwiatowy

Hibiskus ma skłonność do rozrzutności i nieumiejętności gospodarowania pieniędzmi. Często kupuje pod wpływem impulsu, także przedmioty które tak naprawdę nie są mu do niczego potrzebne. Hibiskusy są również podatne na różnego rodzaju nałogi, muszą się więc bardzo pilnować, by chwilowe przyjemności nie przerodziły się w niszczące uzależnienie.

Do zalet Hibiskusa dopisać można natomiast inteligencję oraz bardzo ciekawy charakter. Pewnego rodzaju tajemniczość Hibiskusa sprawia, że mamy ochotę go odkrywać i często przebywać w jego towarzystwie. Nie jest to człowiek, w którym można czytać jak w otwartej księdze jednak mimo to, warto uzbroić się w cierpliwość i postarać się go lepiej poznać – jego wnętrze może bowiem bardzo pozytywnie zaskoczyć!

  • ADD YOUR COMMENT