Tojad

Horoskop kwiatowy Tojad

Tojad jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 21, a 31 marca. Tojad, zwany także mordownikiem lub wilczym zielem, jest rośliną bardzo trującą. Jego kwiaty mają zazwyczaj kolor fioletowy, granatowy lub żółty. Według mitologii, trujące właściwości tojadu wiążą się z tym, że padła na niego ślina psa Cerbera, który był stróżem Hadesu.

Jaki jest zodiakalny Tojad?

Tojad to osoba towarzyska i mająca spore poczucie humoru. Jednocześnie jest bardzo pracowita i odpowiedzialna. Żyje w myśl zasady, że najpierw obowiązki, dopiero potem przyjemności. Cechuje ją inteligencja oraz spostrzegawczość. Szybko się uczy i chętnie poszerza wachlarz swoich umiejętności.

Tojad bywa sarkastyczny i lubi czarny humor. Świetnie czuje się w towarzystwie ludzi oryginalnych, ponieważ sam jest barwnym ptakiem. Nierzadko ma jakieś zdolności manualne lub niespotykany talent. Nie znosi gdy ktoś mówi mu jak ma coś zrobić czy daje mu rady. Tojad sam wie bowiem co dla niego najlepsze.

horoskop kwiatowy

Do wad Tojadu zaliczyć możemy jego gwałtowność, która przejawia się tym, że działa i myśli szybko. Czasem bywa chaotyczny i roztrzepany jednak z wiekiem uczy się hamować nieco swój charyzmatyczny charakter. Bywa też rozrzutny, szczególnie jeśli chodzi o jego hobby czy ubrania.

Zaletami osoby urodzonej pod znakiem Tojadu jest z pewnością naturalność i prawdziwość. Jest to człowiek szczery oraz oddany przyjaciołom i rodzinie. Potrafi wysłuchać, pocieszyć i poświęcić się gdy ktoś potrzebuje jego pomocy.

  • ADD YOUR COMMENT