Mimoza

Horoskop kwiatowy Mimoza

Mimoza jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 20, a 29 lutego. Mimoza, nazywana także Mimozą Wstydliwą należy do niewielu kwiatów, które naocznie pokazują nam, że czują. Przy choćby najdelikatniejszym dotyku, zamyka listki, jakby chciała zakomunikować strach lub wstyd. Jej kwiat przypomina liliową kulkę złożoną z drobnych pręcików.

Jaka jest zodiakalna Mimoza?

Zodiakalna Mimoza, podobnie jak kwiat, który jest jej przypisany – jest delikatna i bardzo łatwo ją skrzywdzić. Ma w sobie mnóstwo wrażliwości, empatii i współczucia. Jednocześnie jest osobą niezwykle inteligentną, pracowitą oraz odpowiedzialną. Towarzyszy jej także szczęście, które często objawia się podczas różnych gier czy losowych przypadków.

Mimoza zazwyczaj świetnie dogaduje się z ludźmi, potrafiąc znaleźć wspólny temat niemal z każdym napotkanym na swojej drodze człowiekiem. Ma więc wielu przyjaciół, na których z wzajemnością może liczyć w każdej sytuacji. Zazwyczaj osoba urodzona pod znakiem Mimozy świetnie gotuje i ma doskonały smak – nie tylko kulinarny ale też modowy.

horoskop kwiatowy

Wadą Mimozy jest jej częsty problem ze zdecydowaniem się na coś. Lubi gdy ktoś jej doradzi czy podpowie, zupełnie tak jakby bała się sama podjąć decyzję. Może to jednak wiązać się z tym, że jest bardzo społeczna i w każdej sytuacji chce zacieśniać więzy z najbliższymi, a wiadomo, że dobrze udzielona rada przybliża do osoby, której się jej udzieliło.

Do zalet Mimozy, można natomiast dopisać takt i ogromną kulturę osobistą. Oczywiście wśród swoich, potrafi upić się w trupa czy rzucić przysłowiowym mięsem, jednak jeśli wymaga tego sytuacja – staje się dystyngowana i sprawia wrażenie znającej na pamięć podręcznik Savoir-vivre. Z pewnością, jeśli tylko chce – potrafi zrobić doskonałe wrażenie!

  • ADD YOUR COMMENT