Oset

Horoskop kwiatowy Oset

Oset jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 11, a 20 stycznia. Roślina ta charakteryzuje się fioletowym kwiatem i obecnością kłujących cierni. Jest ona narodowym symbolem Szkocji, a legenda z nią związana mówi o tym, że pewien norweski żołnierz podczas skradania się do szkockiej osady nadepnął na oset, a jego krzyk bólu zaalarmował Szkotów, co ostrzegło ich przed zbliżającym się wrogiem.

Jaki jest zodiakalny Oset?

Pomimo ostrości jaką ma w sobie Oset, osoba która przypisana jest do tego znaku należy raczej do spokojnych i skrytych. Nie lubi tłumów ani imprez na których znajduje się dużo nieznanych jej osób. Jest skromna, uczciwa, niekłótliwa i żyje w zgodzie z samym sobą. Rzadko wychodzi przed szereg choć cechuje ją ogromna inteligencja i doskonała intuicja.

Oset jest osobą raczej ostrożną i niepopełniającą dwa razy tych samych błędów. Lubi planować, choć raz na jakiś czas działa spontanicznie. Wśród osób, które dobrze zna, czuje się bezpiecznie i całkowicie się otwiera. Gdy jest jednak w nieznanym sobie środowisku, sprawia wrażenie stremowanego i niedostępnego. Warto więc dać mu trochę czasu, ponieważ gdy obdarzy kogoś przyjaźnią, będzie to z pewnością relacja na wiele, wiele lat.

horoskop kwiatowy

Wadą osób będących zodiakalnym Ostem jest często brak wiary w samego siebie. Marzą lecz nie działają w kierunku spełniania planów. Boją się bowiem porażki oraz tego, że na jaw wyjdą jakieś ich słabości. Nie lubią być także oceniani przez innych, tym bardziej gdy jest to ocena negatywna.

Zaletą Ostów jest natomiast ich świetne zorganizowanie, pracowitość, odpowiedzialność oraz umiejętność przewidywania. Potrafią oszczędzać nie należą jednak do skąpców. Chętnie dzielą się tym, co mają i są bardzo empatyczni. Mają też dobre serca, które nie pozwalają im świadomie krzywdzić innych.

  • ADD YOUR COMMENT