Mak

Horoskop kwiatowy Mak

Mak jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 1, a 10 marca. Roślina ta od wieków kojarzona jest z nadzwyczajnymi siłami. Dla przykładu – wierzono, że mak wyrósł w miejscach gdzie na ziemię spadła krew ukrzyżowanego Chrystusa. Na Rusi natomiast obsypywało się nim groby zmarłych, których podejrzewano o to, że są wampirami. Jeszcze nie tak dawno temu, także na ziemiach polskich, gospodarze obsypywali makiem granice swoich działek, wierząc że dzięki temu unikną chorób i nieurodzaju.

Jaki jest zodiakalny Mak?

Mak żyje swoim tempem, nie spiesząc się zbytnio i nie dając się porwać codziennej gonitwie. Stara się znaleźć czas dla siebie, swoich zainteresowań, przyjemności oraz rodziny czy przyjaciół. Co najlepsze, zazwyczaj udaje mu się to, dzięki temu, że większość spraw traktuje z dystansem. Nie zamartwia się na zaś, a porażki traktuje jako naukę na przyszłość.

Maki zazwyczaj mają jakieś niesamowite hobby lub wybitne talenty. Są wrażliwe, mają otwarte umysły i jak żaden inny znak potrafią wsłuchać się w siebie. Rzadko łamią własne zasady, są uczciwe oraz pomocne wobec innych. Lubią ludzi jednak potrafią świetnie bawić się także w towarzystwie samych siebie.

horoskop kwiatowy

Do wad Maku można zaliczyć pewnego rodzaju oderwanie od rzeczywistości. Patrząc na niego z boku, można odnieść wrażenie, że jest z zupełnie innej planety i przyleciał tu tylko na chwilę, by się dobrze pobawić i poznać nowych przyjaciół. Mak musi uważać na używki, ponieważ ma sporą skłonność do uzależnień.

Do zalet Maku, dopisać możemy jeszcze ogromne poczucie humoru, inteligencję oraz szczęście, które zazwyczaj towarzyszy mu w całym życiu. Mak pomimo swojej charyzmy jest także osobą dość cierpliwą i taką, którą trudno wyprowadzić z równowagi.

  • ADD YOUR COMMENT