Słonecznik

Horoskop kwiatowy Słonecznik

Słonecznik jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 3, a 12 sierpnia. Roślina ta charakteryzuje się dużym, żółtym kwiatem, w którego środku odnaleźć możemy ciemny okrąg. To właśnie w nim powstają ziarna słonecznika wykorzystywane na wiele sposobów. Już przed wiekami, ludzie przypisywali słonecznikowi magiczne właściwości. Wierzyli, że ten słoneczny kwiat magazynuje całą energię słońca, warto więc spożywać jego pestki. Dodatkowo szybko okazało się, że są one bardzo smaczne.

Pewna słowiańska legenda mówi, że przed wiekami żyła na ziemi dziewczyna imieniem Sołonka, która bez pamięci kochała boga słońca – Swaroga. Pewnego dnia spełniły się jej marzenia i trafiła ona na dwór swojego wybranka. Miała mu usługiwać, ten zakazał jej jednak patrzeć sobie w oczy. Po dłuższym czasie i lepszym poznaniu Swaroga, Sołonka zaczęła wierzyć, że ten odwzajemnia jej uczucie, postanowiła więc zaryzykować i spojrzała na niego. To bardzo rozzłościło boga Słońca, który wygnał ją ze swojego dworu. Załamana dziewczyna latami podążała za słońcem, chcąc przeprosić Swaroga. Pewnego dnia zmęczona usiadła by odpocząć i w tym momencie ujrzała w kałuży swoje odbicie. Była już stara i nic nie zostało po jej wcześniejszej urodzie. Popłakała się, zrozumiawszy że poświęciła całe życie na pogoń za uczuciem, które nigdy się nie spełniło. Widząc to, Swaróg wzruszył się i postanowił złożyć na ustach dziewczyny pocałunek. Ten zamienił ją w piękny kwiat słonecznika, który przez cały dzień podąża za słońcem.

Jaki jest zodiakalny Słonecznik?

Słonecznik to prawdziwy król życia, który potrafi korzystać z nadarzających mu się okazji, ma wielu przyjaciół, chętnie się bawi i żyje dość konsumpcyjnie. Lubi też sprawiać sobie drobne przyjemności, które motywują go do dalszego działania. Mimo to, jest realistą i wie, że sukces mocno wiąże się z zaangażowaniem, pracowitością oraz systematycznością.

Słonecznik to osoba mająca dobry gust i styl. Zawsze wygląda świetnie, jest zadbana i zwraca uwagę płci przeciwnej. Najczęściej ma hipnotyzujące oczy, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, a w połączeniu ze szczerym uśmiechem tworzą mieszankę idealną. Nic więc dziwnego, że w Słoneczniku bardzo łatwo się zakochać!

horoskop kwiatowy

Słoneczniki bywają wybuchowe i czasem szybciej działają niż myślą. Zdarza im się też patrzeć na innych z góry, a przyznanie się do błędu przychodzi im ze sporym trudem. Jednocześnie Słoneczniki potrafią szybko przekonać innych do swojej racji, są otwarte i łatwo nawiązują nowe znajomości.

Do długiej listy zalet Słoneczników, można dopisać także inteligencję, spostrzegawczość oraz spryt. Lubią odkrywać tajemnice, są ciekawe tego, co je otacza i nie boją się ryzyka. Potrafią też jak mało kto odnaleźć balans pomiędzy obowiązkami, a dobrą zabawą. Są raczej spontaniczne i nie lubią planować spraw z dużym wyprzedzeniem.

  • ADD YOUR COMMENT