Konwalia

Horoskop kwiatowy Konwalia

Konwalia jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 1, a 10 maja. To właśnie na maj przypada też okres kwitnienia tej rośliny – kojarzymy ją z charakterystycznego, dość mocnego zapachu i jasnych, drobnych kwiatuszków. Już wieki temu wierzono, że Konwalia ma magiczne właściwości. Według niektórych ludów miała ona być drabiną do nieba, w związku z czym składano ją w ofierze bogom. Konwalia jest także atrybutem Ostary – bogini Wiosny.

Jaka jest zodiakalna Konwalia?

Konwalia to prawdziwy indywidualista, który w nosie ma modę oraz rady influencerek. Żyje po swojemu, w zgodzie z własnym rytmem, starając się nigdzie nadmiernie nie spieszyć. Oczywiście nie zawsze jej się to udaje, bardzo się jednak stara by pogoń za pieniądzem nigdy nie stała się jej priorytetem. Konwalia kocha wszelkiego rodzaju wyjazdy czy imprezy jednak tym, czemu oddaje się równie chętnie jest najzwyklejsze w świecie leniuchowanie.

Konwalia to też miłośnik zwierząt, który kocha bezwarunkowo wszystko, co puchate i czterołapkowe. Ogólnie rzecz biorąc ma bardzo dobre serce, które każe jej pomagać i brać w obronę słabszych. Zdarza jej się głośno mówić rzeczy niewygodne dla innych i sprzeczne ze zdaniem większości, co wynika z jej szczerości oraz braku wiary w konwenanse.

horoskop kwiatowy

Sporo Konwalii miewa problem z utrzymaniem porządku. Mają także słomiany zapał oraz brak silnej woli. Często rozpoczynają jakieś projekty, które nagle porzucają ponieważ natrafiły na problemy lub w ich głowach zaczyna kiełkować jakiś nowy plan. Są też rozrzutni i niejednokrotnie kupują pod wpływem chwilowego kaprysu.

Do długiej listy zalet Konwalii można natomiast dopisać zdolność do szybkiego uczenia się, doskonałą pamięć, spostrzegawczość oraz ciekawość świata. Konwalie łatwo nawiązują nowe znajomości, choć zdarza im się zbyt pochopnie ocenić dopiero co poznanego człowieka. Potrafią jednak przyznać się do błędu gdy widzą, że go popełniły.

  • ADD YOUR COMMENT