Dzwonek

Horoskop kwiatowy Dzwonek

Dzwonek jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 1, a 11 czerwca. Roślina ta swoją nazwę zawdzięcza niebieskim lub fioletowym kwiatom, które wyglądem przypominają małe dzwoneczki. Według legendy bogini Wenus miała magiczne lustro, które odbijało tylko to, co piękne. Pewnego dnia, zgubiła je jednak, a osobą, która je odnalazła był ubogi pasterz. Wenus po swoją zgubę wysłała Amora, który nakazał pasterzowi zwrot lustra. Gdy ten odmówił, wywiązała się przepychanka, podczas której lustro zbiło się na tysiące drobnych elementów. Powstało z nich odbicie urody Wenus, które przybrało postać kwiatów dzwonka.

Jaki jest zodiakalny Dzwonek?

Dzwonek jest osobą mało wylewną. Nie lubi dzielić się z innymi swoimi problemami, starając się rozwiązywać je samodzielnie. Nie oznacza to jednak, że nie lubi ludzi – ma swoje grono przyjaciół, z którymi uwielbia spędzać wolny czas, imprezować i podróżować. Ma bardzo oryginalny styl bycia, chętnie więc otacza się osobami „jakimiś” i wyróżniającymi się z szarego tłumu.

Dzwonek ma silną osobowość i wie czego chce od życia. Po ewentualnych porażkach bardzo szybko się podnosi i działa dalej. Nie znosi plotkarzy, sam także unika oceniania działań innych. Lubi być w ruchu, często więc podróżuje lub uprawia hobbistycznie jakiś sport.

horoskop kwiatowy

Do wad Dzwonków zaliczyć możemy ich upór oraz pewnego rodzaju skrytość. Niełatwo zdobyć ich zaufanie czy przyjaźń. Jeśli jednak komuś się to uda, jest więcej niż pewne, że Dzwonek będzie pielęgnował tą relację i zrobi wszystko by była ona trwała.

Dzwonki są niezwykle kreatywne oraz pomysłowe. Lubią tworzyć, doceniają sztukę wyższą i są koneserami piękna. Mają też szeroką wiedzę na wiele tematów, są oczytane i bardzo inteligentne. Trudno wygrać z nimi potyczki słowne, ponieważ potrafią posługiwać się sarkazmem i w mgnieniu oka wymyślają celne puenty.

  • ADD YOUR COMMENT