Aster

Horoskop kwiatowy Aster

Aster jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 13, a 22 września. Nazwa tej rośliny pochodzi od greckiego słowa astéri, które przetłumaczyć można jako gwiazda. Jej kwiaty występują w wielu kolorach – od białych, przez różowe, czerwone, purpurowe czy niebieskie. Według legendy, powstanie astrów wiąże się z pewną gwiezdną konstelacją, którą kojarzono z Afrodytą. Zrozpaczona i samotna bogini miała zapłakać, a z jej łez, które spadały na ziemię wyrastały piękne, różnokolorowe astry.

Jaki jest zodiakalny Aster?

Aster to osoba o złotym sercu, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia słabszych. Często więc angażuje się w różne akcje charytatywne, wierząc w to, że dobro powraca. Nie znosi przemocy, chamstwa ani oszustwa, zdecydowanie odcina się więc od ludzi, którzy cechy te przejawiają w swoim zachowaniu.

Aster nie lubi tłumów, zdecydowanie woli natomiast kameralne spotkania ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi. Jego dom, to jedno z miejsc, w których czuje się najlepiej, rzadko więc wyjeżdża gdzieś na dłużej. Ma ogromną słabość do zwierzaków i jeśli by tylko mógł, przygarnął by do siebie wszystkie potrzebujące psiaki czy koty.

horoskop kwiatowy

Do wad Astra zaliczyć można skrytość oraz trudność w nawiązywaniu nowych znajomości. Astry nieraz bowiem wolą zaszyć się w czterech ścianach, odpalając jakąś grę, serial, czy zagłębiając się w lekturę niż iść na imprezę. Są też dość ostrożne, przez co czasem omijają go ekscytujące chwile.

Zaletami Astrów jest natomiast świetna intuicja, życie w zgodzie z samym sobą i brak presji bycia najlepszym czy gonitwy za pieniędzmi. Astry potrafią cieszyć się małymi rzeczami, nie zazdroszczą innym, są skromne i prawdziwe. To także wspaniali przyjaciele i oddani partnerzy, ze strony których nie doświadczysz zdrady ani zawodu.

  • ADD YOUR COMMENT