Jemioła

Horoskop kwiatowy Jemioła

Jemioła jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 1, a 10 lutego. Jemioła ma malutkie żółte kwiaty, zielone liście oraz białe, okrągłe owoce. Od wieków uważana jest za roślinę niezwykłą, która przez swój sposób rośnięcia nie należy ani do nieba, ani do ziemi. To właśnie z tym faktem wiąże się nordycka legenda, mówiąca o tym, że bogini Frigg – żona Odyna, kazała każdemu stworzeniu ziemskiemu oraz podniebnemu złożyć przysięgę, że nigdy nie skrzywdzą jej syna Baldura. Zapomniała jednak o jemiole, więc to z niej powstała strzała, która ostatecznie zabiła młodzieńca. Z oczu zrozpaczonej Frigg popłynęły wówczas łzy, które zamieniły się w białe, okrągłe owoce – te, które po dziś dzień widzimy na gałązkach jemioły.

Jaka jest zodiakalna Jemioła?

Zodiakalna Jemioła to wulkan dobrej energii, kreatywności i pozytywnego nastawienia. Zazwyczaj ma jakieś talenty, które uwielbia pielęgnować czy oryginalne hobby, któremu dziwią się inni. Jemioła zawsze chadza własnymi drogami, a wszelkie konwenanse ma w nosie. Mimo wszystko jest taktowna i wie komu może powiedzieć coś w twarz, a wobec kogo lepiej przemilczeć to, co tak naprawdę myśli.

Lubi imprezy, podróże i wszelkie momenty swojego życia gdy coś się dzieje. Nie ma problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, choć są także dni gdy pragnie tylko tego, by wszyscy dali jej spokój. W gorszych chwilach pomaga jej sprawienie sobie jakiejś przyjemności, zakupy, dobry film, książka czy serial. Jemioła to także łasuch, któremu trudno odmówić sobie niewątpliwej radości, którą czerpie z jedzenia.

horoskop kwiatowy

Wadami Jemioły jest brak systematyczności i słomiany zapał. Rozpoczyna masę projektów, które niejednokrotnie porzuca w połowie ze względu na nowe pomysły lub przez zniechęcenie płynące z jakichś drobnych problemów. Jemioła jest też dość rozrzutna i ma problemy z oszczędzaniem.

Do zalet Jemioły należy z pewnością tolerancja, otwartość i ciekawość świata. Nie szufladkuje ludzi i nie ocenia ich póki dobrze ich nie pozna. Jest szczera, pomocna i empatyczna. Kocha zwierzaki i zazwyczaj świetnie dogaduje się z dziećmi, mimo że sama zazwyczaj późno zakłada rodzinę. Lubi być niezależna i dąży do spełniania swoich marzeń.

  • ADD YOUR COMMENT