Goździk

Horoskop kwiatowy Goździk

Goździk jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 3, a 12 września. Roślina ta kojarzy się z pięknym kwiatem, który zazwyczaj występuje w kolorze białym, różowym lub czerwonym. W Starożytności Goździki przypisywane były bogini Artemidzie. Podczas wojen napoleońskich, kwiaty te stanowiły natomiast amulety dla walczących żołnierzy. Wierzono bowiem, że wzmagają one odwagę i chronią przed śmiercią na polu bitwy.

Jaki jest zodiakalny Goździk?

Goździk to osoba prawdziwa, szczera i żyjąca według własnego kodeksu. Zdecydowanie należy do realistów i rzadko buja w obłokach. Potrafi ciężko pracować na swój sukces, nie boi się wyzwań, a porażki często ją wzmacniają. Zodiakalny Goździk zawsze powie to, co myśli, nawet jeśli zdanie większości jest kompletnie inne.

Goździki wiedzą jak się zaprezentować by inni ich polubili. Są osobami wygadanymi, inteligentnymi oraz potrafiącymi szybko wyciągać trafne wnioski. Bez względu na płeć, podobają się, są zadbane, modne i nierzadko mocno pracują nad swoim ciałem. Wierzą w miłość i potrafią być romantyczne. Wobec partnera są bardzo czułe i oddane, choć w związku lubią grać pierwsze skrzypce.

horoskop kwiatowy

Do wad Goździków zaliczyć można skrytość, przejawiającą się tym, że bardzo trudno wyciągnąć z nich zwierzenia. To także ogromne uparciuchy, które jeśli już coś postanowią, to nie ma takiej siły, która zawróciłaby je z obranej drogi. Bywają sarkastyczne i często wytykają innym ich błędy.

Do długiej listy zalet Goździków, dopisać można natomiast pracowitość oraz dokładność. Nie migają się one od obowiązków, nawet jeśli są bardzo zmęczone. Nierzadko mają też jakieś talenty lub oryginalne hobby, które pielęgnują w wolnych chwilach. Lubią dobrze zjeść choć same nie garną się raczej do kuchni.

  • ADD YOUR COMMENT