Mieczyk

Horoskop kwiatowy Mieczyk

Mieczyk jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 23 listopada, a 2 grudnia. Roślina ta inaczej nazywana także gladiolą charakteryzuje się wydłużoną budową i kolorowymi, pięknymi kwiatami, które spotkać można w najróżniejszych kolorach – od bieli, przez żółć, róż, czerwień, aż po ciemny fiolet czy bordo. Zarówno w Starożytności, jak i w Średniowieczu żołnierze nosili na piersiach zasuszone kwiaty mieczyka, wierząc że dodadzą im one odwagi i uchronią przed śmiercią na polu bitwy.

Jaki jest zodiakalny Mieczyk?

Mieczyki to ludzie z jednej strony spokojni, z drugiej natomiast niezwykle towarzyscy i pełni pozytywnych emocji. Bardzo przyjemnie przebywać w ich towarzystwie, ponieważ zawsze mają w zanadrzu jakiś żart, anegdotę czy ciekawostkę. Ich pozytywne nastawienie do życia sprawia, że trudno ich złamać czy wyprowadzić z równowagi. Starają się bowiem we wszystkim znaleźć jakiś pozytyw i nie poddają się w obliczu problemów.

Zodiakalne Mieczyki mają naturalną zdolność szybkiego przystosowywania się do nowych miejsc. Problemu nie sprawia im także nauka języków obcych, tak naprawdę mogą więc żyć w niemal każdym zakątku świata, byleby tylko mieli przy sobie swoich najbliższych – warto dodać bowiem, że są niezwykle rodzinni, a miłości potrzebują niemal tak samo jak tlenu.

horoskop kwiatowy

Do wad Mieczyków zaliczyć możemy ogromny upór oraz przekonanie, że powinny z każdym problemem radzić sobie same. Ciężko wydobyć z nich bowiem jakieś zwierzenia, a sytuacje by prosiły o pomoc są w ich życiu naprawdę marginalne.

Do długiej listy zalet Mieczyków dopisać możemy natomiast zdolność do gospodarowania pieniędzmi, zdrowy rozsądek, umiejętność planowania i ogromną inteligencję. Warto pamiętać także o tym, że zodiakalne Mieczyki są osobami, z którymi wyjątkowo trudno wygrać w gry logiczne czy pokonać je w potyczce na słowa.

  • ADD YOUR COMMENT