Fiołek

Horoskop kwiatowy Fiołek

Fiołek to kwiatowy znak wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 13, a 23 lipca. Roślina ta znana jest ze swoich drobnych lecz pięknych kwiatów. Najczęściej kojarzymy te w kolorze niebieskim lub fioletowym, tak naprawdę występuje ona jednak w wielu innych ubarwieniach, między innymi białym, różowym, żółtym czy czerwonym. W starożytnej Grecji mężczyźni nosili podczas uczt wianki z fiołków, ponieważ wierzyli, że ich zapach zapobiega bólowi głowi oraz upiciu się. Fiołki po dziś dzień symbolizują skromność, uczciwość, wierność, a także zmartwychwstanie.

Jaki jest zodiakalny Fiołek?

Fiołek jest osobą spokojną, kulturalną i dość ostrożną. Często udaje mu się spełniać plany, ponieważ jeśli już sobie coś założy, całym sobą dąży do urzeczywistnienia marzeń. Co prawda nie lubi stawiać wszystkiego na jedną kartę, nadrabia jednak inteligencją, sprytem, zawzięciem oraz systematycznością.

Fiołek jest mocno stąpającym po ziemi realistą, który wierzy w naukę oraz to, co sprawdzi na własnej skórze. Zazwyczaj chodzi swoimi ścieżkami, nie zdarzając na modę czy to, co propagują media. W każdej kwestii ma swoje zdanie i nie boi się go wygłaszać. Zazwyczaj szybko przyswaja języki obce lub jest bardzo mocny w naukach ścisłych.

horoskop kwiatowy

Do wad Fiołków można zaliczyć pewnego rodzaju skrytość, która sprawia że niełatwo skłonić je do zwierzeń. Lubią pomagać innym, jeśli jednak same mają jakieś problemy, najczęściej radzą sobie z nimi same, nie prosząc nikogo o wsparcie czy radę. Mają także skłonność do nałogów.

Bezsprzeczną zaletą zodiakalnych Fiołków jest natomiast to, że są one bardzo rodzinne. Zależy im na szczęściu bliskich i potrafią się dla nich poświęcić. To osoby emocjonalnie dojrzałe, a zarazem radosne i potrafiące cieszyć się w życiu małymi rzeczami.

  • ADD YOUR COMMENT