Bez

Horoskop kwiatowy Bez

Bez jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 14, a 23 października. Roślina ta znana jest ze swojego pięknego, bardzo intensywnego zapachu, który towarzyszy nam podczas kwitnienia – najczęściej w maju. Niegdyś nasi przodkowie przyozdabiali gałązkami bzu swoje domy, gdy chcieli odpędzić ból zęba lub niszczycielski grad. Wierzono także, że wieszając jarzębinę na kwitnącym bzie można było ściągnąć z kogoś urok. Znana była także przepowiednia, mówiąca o rychłej śmierci kogoś młodego i powszechnie lubianego jeśli czarny bez zakwitł drugi raz jesienią.

Jaki jest zodiakalny Bez?

Bez to raczej domator, który stroni od zatłoczonych miejsc, a od wielkich imprez zdecydowanie bardziej woli kameralne spotkania w gronie ludzi, których dobrze zna i lubi. Z natury jest raczej spokojny i nie znosi się kłócić. Czasem nawet dla świętego spokoju przyzna komuś rację, byleby tylko mieć z głowy zbędną jego zdaniem dyskusję.

Zodiakalny Bez to osoba bardzo inteligentna, spostrzegawcza i zainteresowana tym, co dzieje się na świecie. Jeśli coś ją naprawdę zafascynuje, dąży do tego, by być w tej dziedzinie ekspertem – uwielbia o tym opowiadać i zarażać swoją pasją innych. Bez ma także zdolność do przystępnego tłumaczenia innym trudnych czy skomplikowanych rzeczy.

horoskop kwiatowy

Do wad zodiakalnych Bzów, zaliczyć możemy ich często pochopne ocenianie innych, skłonność do nałogów oraz problem z nawiązywaniem nowych znajomości. Bzy kochają leniuchować i jeśli nie muszą, nie garną się do pracy czy jakichkolwiek aktywności.

Jednocześnie Bzy mają często spore zdolności kulinarne i świetny smak. Lubią robić prezenty i sprawiać radość osobom, na których im zależy. Są osobami szczerymi, choć mającymi jednocześnie na tyle taktu, że wiedzą z kim na ile mogą sobie pozwolić. Nie dają sobą manipulować, ponieważ są w stanie szybko wyczuć gdy ktoś ich wykorzystuje.

  • ADD YOUR COMMENT