Róża

Horoskop kwiatowy Róża

Róża jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 13, a 23 sierpnia. Roślina ta znana jest ze swoich pięknych, pachnących i różnobarwnych kwiatów, które chronią kolczaste łodygi. Od wieków jest też oznaką miłości oraz namiętności – szczególnie ta w kolorze czerwonym. Z kwiatem róży wiąże się pewna legenda indyjska. Według niej Lakszmi, czyli najpiękniejsza kobieta świata, a zarazem bogini piękna, szczęścia oraz miłości przyszła na świat właśnie w róży. Spała pomiędzy 108 dużymi i 108 małymi płatkami, a gdy zobaczył ją Wisznu, momentalnie się w niej zakochał. Obudził Lakszmi pocałunkiem i wziął za żonę. Od tego czasu, róża stała się świętym kwiatem, który symbolizuje boską tajemnicę.

Jaka jest zodiakalna Róża?

Róża to zazwyczaj osoba bardzo inteligentna i taka, którą wyjątkowo trudno manipulować. Nie boi się głośno wyrażać swoich opinii, nawet jeśli są one sprzeczne ze zdaniem większości. Lubi czuć niezależność, kocha podróże, imprezy oraz zakupy. Jest towarzyska, choć z pewnością nie każdego uzna za godnego uwagi. Lubi ludzi „jakichś”, ciekawych i mających coś do powiedzenia.

Róża nierzadko obdarzona jest nieprzeciętną urodą. Całość uzupełnia jej ciekawy styl oraz umiejętność zabawy modą. Róża to też człowiek ciekawy świata, który interesuje się wieloma rzeczami i chętnie pogłębia swoją wiedzę. W tematach, które go zafascynują, szybko staje się prawdziwym ekspertem i może o nich dyskutować godzinami.

horoskop kwiatowy

Do wad Róży można zaliczyć pewnego rodzaju próżność oraz przekonanie o własnej wyższości. Zdarza jej się patrzeć na ludzi z góry lub oceniać zbyt pochopnie. Nie lubi też zmieniać swojego zdania, a przyznanie się do błędu, przychodzi jej ze sporym trudem.

Mimo wszystko Róża to barwny ptak, który z wielką chęcią uszczęśliwia ludzi, na których jej zależy. Potrafi kochać całym sobą, a przyjaźń, honor i uczciwość są dla niej jednymi z najważniejszych wartości. Róża rzadko mija się z prawdą, nigdy nie sili się na udawanie kogoś kim nie jest i nie stara się przypodobać na siłę innym. Jest sobą i właśnie to jest w niej najpiękniejsze!

  • ADD YOUR COMMENT