Piwonia

Horoskop kwiatowy Piwonia

Piwonia jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 13, a 22 listopada. Roślina ta kojarzy się z pięknie pachnącymi, dużymi kwiatami, które występują najczęściej w kolorach białym, różowym, purpurowym i żółtym. Według pewnej legendy, Paeonia była nimfą, która zachwycała swą ponadprzeciętną urodą. Tracili dla niej głowę wszyscy mężczyźni, którym tylko dane było ją zobaczyć. Pewna bogini, z zazdrości zamieniła więc nimfę w kwiat, którym była właśnie piwonia. Mimo złego czaru, nimfa pod postacią rośliny nadal zachwycał cudownym zapachem i ogromną ilością delikatnych, kolorowych płatków.

Jaka jest zodiakalna Piwonia?

Piwonia to najczęściej osoba utalentowana i obdarzona prywatnym akumulatorkiem, który wytwarza dla niej pozytywną energię. Dużo się śmieje, jest otwarta, towarzyska i wygadana. Co prawda nie lubi być na pierwszym planie lecz nie należy także do szarych myszek. Zazwyczaj stoi gdzieś po środku i właśnie ta pozycja daje jej najwięcej satysfakcji.

Piwonie są bardzo inteligentne i szybko się uczą. W życiu towarzyszy im także szczęście, dzięki któremu problemy stanowią dla nich rzadkość. Jeśli się już jednak pojawiają, potrafią one sobie z nimi radzić – czy to z pomocą bliskich czy samodzielnie. Należy bowiem dodać, że osoby będące zodiakalnymi Piwoniami nie mają oporów przed dzieleniem się z zaufanymi osobami, tym co je boli czy sprawia problem.

horoskop kwiatowy

Do wad Piwonii należą rozrzutność oraz skłonność do nałogów. W wolnych chwilach lubią one leniuchować i raczej nie należą do fanów sportu. Chętnie sprawiają sobie drobne przyjemności, zarówno te dotyczące ciała jak i ducha. Najczęściej mają wielu przyjaciół, z którymi chętnie spędzają wolny czas.

Do długiej listy zalet Piwonii dopisać można szczerość oraz dobroduszność. Nie ma w nich agresji i bardzo trudno wyprowadzić je z równowagi. Najczęściej są to również osoby stałe w uczuciach, które jeśli naprawdę pokochają to do końca życia. Są też odpowiedzialne i jeśli się do czegoś zobowiążą to zrobią wszystko by dotrzymać słowa.

  • ADD YOUR COMMENT