Goryczka

Horoskop kwiatowy Goryczka

Goryczka jest kwiatowym znakiem wszystkich osób, które urodziły się pomiędzy 1, a 10 stycznia. Roślinę tą najczęściej spotyka się w kolorze niebieskim, a jej piękne, kielichowate kwiaty przyciągają wzrok. Naturalnie występuje głównie w górach. Swoją łacińską nazwę Gentiana zawdzięcza ponoć starożytnemu królowi imieniem Gentios, który odkrył jej lecznicze właściwości.

Jaka jest zodiakalna Goryczka?

Jest to osoba dość spokojna, zgodna i niekonfliktowa. Nie dąży do forsowania swojego zdania za wszelką cenę, szczególnie gdy widzi, że może to doprowadzić do ostrej wymiany zdań. Ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości, która bardzo przydaje się w codziennym życiu. Mocno widoczne jest także jej świetne podejście do roślin, zwierząt oraz dzieci.

Goryczka to również doskonały obserwator, który potrafi szybko wyciągać trafne wnioski. Świetnie zna się na ludziach i intuicyjnie wyczuwa ich nastroje, co z pewnością pomaga w budowaniu trwałych relacji przyjacielskich. Nie lubi odmawiać ani zawodzić innych, szczególnie tych, na których jej zależy. Jest słowna, oddana, uczciwa i honorowa.

horoskop kwiatowy

Zaletą Goryczki jest także jej zorganizowanie, zaradność oraz umiejętność planowania. Z reguły wszystko ma zrobione na czas i mało co jest w stanie ją zaskoczyć. Jest realistką, która twardo stąpa po ziemi, potrafi jednak dostrzec małe, piękne rzeczy, które ją otaczają.

Wadą Goryczki jest jej brak spontaniczności, zachowawczość i przejmowanie się zdaniem innych. Czasem powinna więc wyluzować, rozpiąć dwa najwyżej zapięte guziki koszuli i zaszaleć. Warto przemyśleć zrobienie sobie raz w miesiącu dnia tylko dla siebie, w którym można by było oddać się jedynie przyjemnościom, zapominając o obowiązkach czy zmartwieniach.

  • ADD YOUR COMMENT