14 grudnia

Horoskop urodzeniowy 14 grudnia

Urodzeni 14 grudnia to osoby o wręcz wzorowym postępowaniu i niesamowicie silnym charakterze. Każde powierzone im zadanie wykonują sprawnie, sumiennie i z zaangażowaniem. Możemy być pewni, że nie zawiodą naszego zaufania i będziemy mogli na nich liczyć nie tylko w kwestii zawodowej. Ponadto są wyjątkowo wytrwali i przejawiają godną pozazdroszczenia motywację do działania i siłę psychiczną. Nie ma takich trudności, którym by nie sprostali, ani takich wyzwań, którym nie stawili by czoła. Odważnie podchodzą do życia, nie zniechęcają się przeciwnościami.

Mają w sobie mnóstwo pokory i z otwartością przyjmują krytykę. Wiedzą, że w ten sposób mogą się wiele nauczyć, a perspektywa innych może ukazać im nowe rozwiązania, na które wcześniej nie zwróciliby uwagi. Cenią sobie rozwój osobisty i starają się analizować własne emocje i poczynania. Biorą do siebie rady swoich bliskich i dość często kierują się ich opinią przy podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji. Daleko im do dumy i egocentryzmu. Dobro innych leży im na sercu. Nikogo nie skrzywdziliby celowo. Wartościową cechą urodzonych w tym dniu jest ich pokojowość i gotowość zakończenia sporu nawet własnym kosztem.

Podziw budzi stałość ich poglądów. Naprawdę trudno jest wpłynąć na ich dobrze przez lata ukształtowany światopogląd. Życie postawiło przed nimi już tyle sytuacji, że każdą kwestię potrafią sensownie uargumentować. Nie chowają urazy czy żalu do osób o innych poglądach. Wykazują się serdecznością, tolerancją, a momentami nawet zainteresowaniem. Fascynuje ich psychika ludzka i często wnikliwie analizują otaczające ich osoby, by poznać ich prawdziwe intencje czy skrywane uczucia.

horoskop na dziś

Cechy szczególne

 • Zalety: ambicja, spokój wewnętrzny, tolerancja, pokora, otwartość, urok osobisty
 • Wady: pogarda, bezkompromisowość, egocentryzm, materializm, upór
 • Predyspozycje zawodowe: modelka, informatyk, technik, sekretarz, agent ubezpieczeniowy, pedagog
 • Kolor: zielony, brązowy, szary, żółty, złoty
 • Liczba: 8
 • Roślina: dąb
 • Klejnot: kocie oko
 • Znak zodiaku: Strzelec

Horoskop partnerski urodzeniowy

Urodzeni 14 grudnia odnajdą szczęście w związku z osobami spod znaku Byka, Wodnika, Strzelca.

Ich charyzma, poczucie humoru i urok osobisty nie tylko zachęca do kontaktu, ale i sprawia, że nie jest łatwo oprzeć się ich wpływowi. Oni jednak nie wydają się wykorzystywać swe umiejętności w nieuczciwy sposób. Są serdeczni i otwarci na nowe znajomości. Uwielbiają ludzi i najlepiej czują się właśnie w dużym towarzystwie. Lubią, gdy coś się dzieje. Są szczerymi, lojalnymi przyjaciółmi. Nie można odmówić im odpowiedzialności i oddania.

Są oni najbardziej kompatybilni z osobami urodzonymi w dniach: 1, 4, 6, 7, 10, 11, 14, 16, 18, 23.

Imieniny 14 grudnia

Znane osoby urodzone 14 grudnia

 • Marika, właściwie Marta Kosakowska – polska wokalistka i autorka tekstów, a także dziennikarka radiowa
 • Jolanta Fraszyńska – polska aktorka filmowa i teatralna
 • Jakub Błaszczykowski – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika
 • ADD YOUR COMMENT