Król Denarów

Król Denarów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Denarów (kolor Karo).

Król Denarów

tarot na dziś

Król Denarów znaczenie

Karta Króla Denarów to rozwój, ciągła praca nad sobą i dążenie do doskonałości. Karta wskazuje sytuacje, w której człowiek odnosi sukcesy, jego praca się opłaca, a sam może być dumny ze swoich osiągnieć. Mimo to jest osobą, która pragnie być lepsza. Król Denarów jest symbolem zaradności, przedsiębiorczości, inicjatywy i pewności siebie. Reprezentuje człowieka otwartego na świat, nowych ludzi i nowe możliwości jakie daje mu los. Jest osobą cierpliwą, lojalną, ostrożną i niezawodną, a przy tym konsekwentną i ciężko pracującą. Nie boi się podejmowania trudnych decyzji, chętnie przyjmuje inicjatywę, opiekuje się i wspiera ludzi, którzy są w potrzebie.

W pozycji odwróconej karta symbolizuje brak kontroli. Król Mieczy kiedy jest odwrócony nie osiąga swoich celów, nie radzi sobie z problemami, ciężko przejąć mu inicjatywę i iść na przód. Odwrócona karta może również wskazywać na podejmowanie ryzykownych decyzji, bądź niepraktycznie działanie. Karta odzwierciedla także osobę rozrzutną i materialistyczną. W niektórych przypadkach odwrócony Król Mieczy może być również hazardzistą lub mieć kłopoty finansowe, a z drugiej strony wręcz przeciwnie, jego chciwość może nie mieć granic. Zachłanny na pieniądze, nieczuły i bezwzględny mężczyzna, który pojawia się w naszym życiu.

Król Denarów uczucia

Król Denarów przedstawia związek z osobą, która bardzo stara się o to, aby zapewnić nam szczęście i bezpieczeństwo. Jest troskliwa, wierna i pomocna. Zwykle stawia nasze potrzeby ponad swoimi. Gotowa jest do poświęceń i ciężkiej pracy, aby jego partner i rodzina miały godne i bezpieczne życie. Może mieć jednak problemy z wyrażaniem miłości. Będzie robiła to poprzez swoje czyny i słowa, które niekoniecznie mogą wydawać się nam tak oczywiste i romantyczne w przekazie. W ogólnym znaczeniu karta mówi o bezpiecznym, trwałym i solidnym związku. Może również reprezentować związek po przejściach, który w końcu będzie miał swoje dobre dni. Jeśli jesteś singlem Król Denarów podobnie jak poprzednie karty dworskie mówi o gotowości na stabilny i poważny związek. Będziesz szukał osoby, która pragnie tego samego, co ty.

Król Denarów praca i finanse

Król Denarów zapowiada powodzenie w biznesie i pracy. Mówi o poszerzaniu swoich możliwości, dążeniu do bycia lepszym w tym, co się robi i podwyższaniu własnej poprzeczki. Król Denarów może zapowiadać walkę o awans lub rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu. Symbolizuje sukces i powodzenie, a więc wszystkie twoje sprawy związane z pracą i karierą zawodową powinny przebiegać pomyślnie. W kontekście finansowym to również dobry znak mówiący o sukcesie i powodzeniu. Zwykle pokazuje się w sytuacji, w której ciężko pracowaliśmy aby zapewnić sobie bezpieczne zaplecze finansowe. Karta zapowiada udane interesy, umiejętność gospodarowania własnym budżetem, a także może mówić o hojności drugiej osoby wobec nas lub odwrotnie.

Król Denarów zdrowie

Karta zaznacza jak ważny jest związek między zdrowiem psychicznym, ze zdrowiem fizycznym. Król Denarów pokazuje, że dobre samopoczucie i nastrój mają wpływ na nasz organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie, oraz odwrotnie. Powinieneś więc dbać o to rzeczy na jednakowym poziomie. W rozkładzie kart odnoszącym się do zdrowia Król Denarów to doby omen. Nie wskazuje na większe problemy, mówi o zwalczaniu chorób i złego samopoczucia.

Król Denarów rada

Karta radzi abyś pamiętał, że przed tobą wiele wyzwań. Nie powinieneś jednak się ich obawiać. Każde z nich daje ci siłę i motywuje do dalszego działania.

Król Denarów miejsca

Z kartą Król Denarów mogą być związane takie miejsca jak: apteka, boisko, hala sportowa, miejsca rekreacyjne, miejsca wypoczynkowe, szkoły, miejsca pracy, gabinety.

Król Denarów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Król Denarów to ciągła chęć bycia lepszym. Karta jednak nie sugeruje, aby stać się idealnym, a jedynie zachęca do ciągłej pracy nad sobą. Pokazuje nam, że jeśli chcemy coś osiągnąć to właśnie teraz jest ten moment. Tylko my mamy wpływ na własne życie i tak powinno pozostać.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT